Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

«Діснейленд» на «Знесінні»?

0

«Діснейленд» на  «Знесінні»?

Виглядає на те, що на багатостраждальний ландшафтний парк «Знесіння» вкотре «накинули оком». Цього разу інвестори-бізнесмени виявили бажання збудувати канатну дорогу («тарзанку»), і не тільки.

Врешті заговорили і про цілий парк атракціонів. Інвестори з невипадковою назвою «Кайзер-парк» хотіли не просто дозвіл на облаштування атракціону, а сесійну ухвалу. При цьому не показали львів’янам проекту облаштування канатної дороги, на громадські слухання не погодилися і отримали відмову на профільній екологічній комісії.

Світовидове поле?

Історик-краєзнавець Олег Заячківський, заступник голови Громадської ради, категорично проти будь-якої забудови і наголошує на сакральності «Знесіння». «Окрім того, що це легені Львова, це ще й сакральні місця, дуже автентичні, енергетичні й археологічно не досліджені, — пояснює важливість земель краєзнавець. — Посередині парку лежить Світовидове поле (майже 2 га), в його центрі — давнє язичницьке капище у формі яйця. У 80-х роках під час розкопок на Світовидовому полі знайшли фрагменти кераміки і цінні камені з сакральними написами — рунами. Ці камені поїхали на експертизу в Ленінград та й досі не повернулися. Тоді ж відшукали місце, де стояла скульптура Світовида, фрагменти укріплень і залишки мощеної дороги. І все це датувалося VII — VIIІ століттям нашої ери. Це капище було настільки великим, що не могло бути лише капищем поселення на Знесінні. На колишній Зміїній горі (тепер Чернеча, місце Шевченківського Гаю) колись було Перунове капище. Є в парку і фрагментарні залишки старої прогулянкової стежки Франца Йосифа, якою цісар шпацерував по приїзді до Львова. Величезна територія парку за тисячу років так і не була забудована. А тепер її хочуть пустити під фундаменти». 

Існування Світовидового поля підтвердив «Ратуші»  і верховний вчитель бойового гопака у Львові Володимир Пилат: «Там постійно і обряди проводять рунвірські та рідновірські організації (язичники). Там колись було три капища, і Світовидове поле між ними розміщалося. Пізніше на його окраїні збудували християнський монастир, радянська влада викопала кар’єр, але все ж його залишки ще є».

Перспективи на 150 га

«Перше наше знайомство з директором ТзОВ «Кайзер-парк» Мироном Кульчицьким відбулося у лютому, — продовжує Олег Заячківський — Він прийшов на збори нашої Громадської ради. Виявляється, молоді бізнесмени хочуть збудувати у парку кілька розважальних атракціонів. Серед них — канатна дорога «Zip-line». А ще канатний парк, вакуумні атракціони… І ось це все мало би постати саме на автентичному Світовидовому полі, хлопці вирішили, що то найвище місце, звідти буде гарний спуск. У церкві відкрити клуб — ми вже це робили за радянської влади. ТзОВ «Кайзер-парк» зареєстроване як фірма, що облаштовує атракціони і парки розваг. Що цікаво, зареєструвалися вони лише в кінці 2012 року, їхній офіс на вул. Богдана Котика, 7. Вони ще нічого не збудували, це їхній пілотний проект».

Громадський діяч ставить риторичне і цілком логічне запитання: чому інвестори не звернули свою увагу, скажімо, на Парк культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького, де вже є атракціони, які потребують модернізації? Або на іншу територію в районі «Арени-Львів», куди підведені всі комунікації, де вже збудовано торгово-розважальний центр? Також громадських активістів здивувала відмова інвесторів провести громадські слухання; ті мотивували, що це буде зволікання у справі.

«А ще, наскільки мені відомо, потім вони подали пропозиції нашому міському голові щодо реконструкції всього парку «Знесіння», усіх 150 гектарів, — додає Олег Йосифович. — І Шевченківський Гай вони б, мовляв, удосконалили, бо він трохи застарілий, зачахлий. Є ризик, що після атракціонів на Світовидовому полі піде щось далі, вони цього навіть не приховують. Йшлося і про відродження лунапарку, справді був колись там за Австрії лунапарк, тільки ж не порівняти зі сучасним. Що дивно: ні нам, ні екологічній комісії проекту не представили, сказали: спершу дайте добро на землю, тоді розроблятимемо проект. У них є гроші, вони готові їх вкладати і хочуть заробляти. Наскільки я знаю, це філіал великої компанії, яка у Києві збудувала канатну дорогу над Дніпром, і в Естонії парк атракціонів за 95 мільйонів євро». 

Конфлікт інтересів?

Погоджувальний лист від Громадської ради (проголосували більшість членів) «Кайзер-парк» таки отримав, хоча й з умовами на кшталт: без капітального будівництва, без будівель із фундаментами, з дослідженнями ґрунтів щодо сповзання, тощо. За словами пана Заячківського, цей лист «Кайзер-парк» отримав тому, що на їхній бік стала голова Громадської ради Наталка Криничанка — відома громадська захисниця парку. «Це не так, — запевнила пані Криничанка журналіста «Ратуші». — По-перше,  спочатку інвестори запевняли, що це буде тимчасова установка на літо — приїхали в травні, розклали атракціон, канатну дорогу, у вересні поїхали геть. Ми дали погоджувальний лист від ради, але з багатьма умовами; кожен, хто хоче насправді будувати комплекс розваг, зрозуміє, що все це виконати не вдасться. Крім того, ТзОВ не отримало дозволів від профільної комісії, їм уже «зарубали» все, що можна, дирекція парку теж проти. Але є у нашій раді двоє членів — пан Олег Заячківський та лікар Зоряна Іванків — які мене не зрозуміло чому очорнюють, на минулому засіданні ми більшістю голосів висловили їм недовіру, думаю, будемо ставити питання про їх відрахування з ради. Прикметно, що вся ця буча, буцімто я лобіюю інтереси забудовника, активізувалася паралельно зі судами, які йдуть на захист «Знесіння».

«Просили окремої розмови»

«Ще в житті так депутатам руки не викручували, як у цій ситуації», — поділилася своїми враженнями депутат Віра Лясковська на засіданні екологічної комісії у присутності пана Кульчицького. У коментарі журналісту пані Віра зазначила: «Це питання намагалися проштовхнути, підходили до кожного з депутатів, просили окремої розмови і так далі. Це було, справді було. Якщо люди так поводяться, то або не мають жодних підстав для ведення будівництва, або невігласи, які не розуміють, що потрібно робити. Як можна будувати щось на «Знесінні» — унікальному парку, який єдиний із 19-ти парків Львова має статус ландшафтного? Він охороняється і природоохоронним законом, і законом про охорону культурної спадщини. Коли представники «Кайзер-парку» підійшли до нас уперше, від різних громадських активістів надійшли різні пропозиції: від одних — дайте їм можливість, від інших — забороніть. Ми запропонували їм провести громадські слухання, вони їх не провели і знову прийшли з тим самим. Тоді ми їм відмовили остаточно».

Але чи остаточну крапку поставлено у цій справі — побачимо вже найближчим часом. За інформацією «Ратуші», кулуарні перемовини з деякими львівськими чиновниками у самому розпалі…

Ірина ЮЗИК

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus