Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Львівським левам подарують друге життя

0

Львівським левам подарують друге життя

У Львові стартувала кампанія реставрації символів міста – левів.Міська влада хвалить таку ініціативу та обіцяє домогти чим зможе, організатори планують відновити усі пошкоджені статуї, а фахівці ставлять вето на цементні розчини.

Минулого тижня у місті Лева розпочалася масштабна акція порятунку кам’яних левів. Ініціаторами цієї програми стали директор художнього салону „Равлик” Юрій Гайда та громадський і політичний діяч, керівник львівського осередку „Громадянської позиції” Олег Мацех.

„Погляд” вирішив дізнатися про деталі проекту та знайти проблемних левів на вулицях нашого міста.

Як „омолоджуватимуть ” старих левів

«Відновлення скульптур буде проходити у три етапи,- каже один із організаторів, Юрій Гайда. - Спочатку потрібно провести фаховий моніторинг вулиць та віднайти пошкоджені статуї. Їх досліджуватимуть із перспективою на майбутнє. Бо деякі леви, що сьогодні виглядають непогано, через 5 років можуть розсипатися. Потім розроблятимуть необхідну документацію і розпочинатимуть реставрацію.Допомагати відновлювати левів буде німецька організація GIZ. Усю бюрократичну тяганину організатори обіцяють взяти на себе, щоб зробити відновлення скульптур для меценатів якомога комфортнішим».

Місцева влада теж не залишиться осторонь цієї акції. Як розповіла начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко, вже є певна домовленість про співпрацю. Спільними силами відновлюватимуть статуї на вулиці Дорошенка, 6 – це дерев’яний балкон, на якому є леви. В управлінні обіцяють, що допомагатимуть кампанії фінансово аж до закінчення цього проекту.

Однак, за словами Лілії Онищенко, цей процес буде надзвичайно важким та болісним, є чимало моментів, які ускладнюють відновлення левів. На жаль, не так вже й легко знайти інвесторів та домовитися із львів’янами, люди не завжди хочуть співпрацювати. Та організатори сподіваються, що знайдуть багато свідомих ентузіастів, які підтримають таку ініціативу та допоможуть відновити символи міста.

Нині вже визначили першого щасливця – ним стане лев на площі Ринок 14. Скульптура зараз у доволі поганому стані: пошкоджені деякі частини і немає вуха.

«Сумно, але ще в 2011 році, - наголошує Юрій Гайда, - Статуя була в хорошому стані та не потребувала відновлення. Реставрацію 400-літнього лева візьме на себе організатор проекту Олег Мацех. Це дозволить дізнатися скільки приблизно коштів потрібно, аби відновити скульптуру та затвердити усю відповідну документацію».

Реставрація-руйнація радянської доби

Водночас на реставраторів чекає чимало неприємних несподіванок.

«Львівські леви руйнуються зсередини, - наголосив доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів університету „ЛП” Олег Рибчинський. - Все залежить від століття, в якому були споруджені статуї. Якщо це 17-18 століття, то вони переважно виконані із каменю-вапняку. У 19 ст. – штучний камінь, пісок та гідратне вапно. В будинках, де жили менш заможні люди, ліпили левів із гіпсу та покривали оливою».

Львівські леви зараз під загрозою, навіть, якщо руйнації не видно зовні. Вони розсипаються зсередини. Причиною є те, що упродовж багатьох років, будинки опалювали вугіллям та дровами, а це все осідало на скульптури. А нині – нова загроза. вихлопні гази, що виходять в атмосферу. Ці викиди сідають на поверхні скульптур і не дозволяють каменю «дихати». Вони забивають пори, в них утворюються різноманітні солі, а опісля температурно-вологі процеси руйнують камінь.

Ще однією небезпекою є те, що в радянські часи усіх левів відновлювали цементним молоком та портландським цементом. Ці дві речовини є надзвичайно шкідливими. Їх не можна використовувати під час реставрації, бо вони лише знищують камінь.

Проект триватиме доти, поки не реанімують усі пошкоджені символи міста. Нині відновлення потребують понад сто скульптур, більшість з яких є на балконах. Організатори закликають усіх львів’ян до співпраці Та наголошують, що для меценатів створять спеціальну дошку пошани, на якій буде написано ім’я людини, що допомогла відновити пам’ятку. 

Оксана Тучак

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus