Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Львівський РАЦС «розсипається» через водостічну систему

0

Львівський РАЦС «розсипається» через водостічну систему

Будівля львівського центрального РАЦСу зараз перебуває не в найкращому стані. Попри відремонтовані зали для церемоній, фасад все-таки залишає бажати кращого – облущена штукатурка зовсім не прикрашає весільних фотографій. А покрівля, що постійно протікає, залишає на стелях та стінах «візерунки» з тріщин та плям. 

«Погляд» вирішив детальніше дізнатися про проблеми РАЦСу та з’ясувати, коли все таки планують відремонтувати будівлю.

Кілька слів про «опікунів» приміщення

Історія будівлі доволі драматична.

«Раніше приміщення належало Міністерству промислової політики та було будинком культури заводу ДП «Львівприлад». Пізніше його передали до сфери управління комунальної власності, але воно не було офіційно зареєстроване, - розповідає начальник головного управління юстиції у Львівській області Андрій Багряк. – Цього року ми віднайшли документи, зареєстрували приміщення на Львівську міську раду, скерували клопотання, щоб мати змогу орендувати цю будівлю 20 років»

«Приміщення є на балансі ЛКП «Ратуша-сервіс». З 2013 року разом із зусиллями Головного управління юстиції вдалося укласти угоду з управлінням комунального майна та з балансоутримувачем на довготривалу оренду і відповідно, управління юстиції має право навести тут капітальний ремонт», - каже начальник міського РАЦСу Зіновій Старосцінський.

За словами начальника РАЦСу, капітального ремонту тут не робили понад 20 років. З 2000-го року, тобто відтоді, коли в цьому приміщенні реєструють акти цивільного стану, проводили лише косметичні відновлення. Два роки тому управління юстиції виділило приблизно 200 тисяч гривень для профілактичних ремонтів. Тоді оновили зали, де проводять церемонії, килимове покриття в службових приміщеннях і сходи, по яких ідуть наречені. Раніше вони були в аварійному стані.

Штукатурка з фасаду відвалюється через воду

Нині зали, в яких проводять церемонії, виглядають доволі пристойно, однак фасад будівлі справді не в найкращому стані. Біля центрального виходу відвалився шматок штукатурки та й відновлені сходи втрачають вигляд «першої свіжості». А на стелях службових приміщень, тобто кабінетів на другому поверсі, видно сліди «потопів» та численні тріщини на стінах.

«Це все через несправність водостічної системи», - пояснив Зіновій Старосцінський.

Справа в тому, що в 2008 році місто виділило доволі великі кошти на капітальний ремонт, близько 1,5 - 2 млн. гривень. Але кошти повністю не передали, тому що розпочалася економічна криза. Тоді лише частково перекрили дах, а водостічну систему не зробили взагалі. І через це вода зараз тече по стінах і руйнує будівлю. Тому потрібно робити централізований ремонт, спочатку закінчити роботи з дахом і лише тоді починати всередині.

Держава не має грошей на ремонт львівського РАЦСу

«Капітальний ремонт в нас запланований, є навіть проект, але на відновлення фасаду потрібні державні кошти, вони повинні бути передбачені в бюджеті А вони можуть бути закладені лише тоді, коли вони реально будуть. Лише тоді ми зможемо оголошувати тендер і робити ремонт», - розповів Андрій Багряк.

До того ж, за словами співрозмовника, зараз в казначейства є проблеми, які не дозволяють вчасно перераховувати кошти підрядникам. Є прогнозовані показники, але кошти виділятимуть лише тоді, коли це буде дозволено.
Не вдалося дізнатися і розмір прогнозованої суми, адже потрібно зробити кошторисну документацію, а її також поки що немає. На неї теж потрібні гроші.

Андрій Багряк також пояснив, що управління, яке він очолює, не може самовільно розпочати ремонт, адже брати бюджетні зобов’язання на себе при відсутності кошторисних призначень чи при відсутності фінансування – це правопорушення і наслідком такої ініціативи може стати кримінальна відповідальність.

Водночас, Зіновій Старосцінський запевнив, що вже є передбачено близько 900 тисяч гривень на цей рік, тому будівлю все-таки впорядкують. Та й РАЦС заробляє - за півроку отримали 560 тисяч гривень. Однак все ж хотілося б, щоб міська влада також внесла свою лепту до відновлення будівлі.

На майбутнє планують зробити накриття біля одного з виходів, провести кондиціонування та покращити комунікацію.

«Будинок не є в аварійному стані, він просто потребує коштів для відновлення», - пояснює начальник міського РАЦСу Зіновій Старосцінський. 

 

Оксана ТУЧАК

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus