Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Маркіян Лопачак: «Садовий створив систему масової безвідповідальності»

0

Маркіян Лопачак: «Садовий створив систему масової безвідповідальності»

Після останньої у цьому політичному сезоні сесії Львівської міської ради минуло вже більше тижня. Однак пристрасті довкола неї не влягаються.

Міський голова Андрій Садовий методично, рукою, яка не здригається, ветує сумнівні, на його думку, ухвали. Представники депутатської більшості (читай – ВО «Свободи») натомість намагаються пояснити городянам, чому оцінили «незадовільно» звіт міського голови.

Тобто протистояння триває. І, правду кажучи, кінця-краю йому не видно. Маневреність і філігранність гри у виконанні Садового зіштовхнулися з міцним кулаком «Свободи». Утім, як можна було побачити, представники домінуючої партії у міськраді дуже швидко вчаться. Не зважаючи, що перший ешелон тепер уже колишніх міськрадівських свободівців уже засідає у парламенті, ті, хто прийшов їм на зміну дедалі частіше демонструють гнучкість і політичну хитрість, наче брали уроки у самого Андрія Івановича.

Чи є шанси налагодити конструктивну співпрацю міського голови з депутатами? Як далі розвиватимуться події у міській владі? Чому ставлення «Свободи» до Садового аж настільки негативне? На ці та інші питання у розмові з кореспондентом «Погляду» відповідає голова фракції у міськраді Маркіян Лопачак.

- Остання сесія була доволі сумбурною. За емоціями часто важко було розгледіти суть. Тому, якщо можна, буквально тезово нагадайте причини незадовільної оцінки звіту Андрія Садового.

- «Свобода» регулярно проводить зустрічі з городянами. Протягом 2012 року у них накопилося багато питань, які ані міський голова, ані представники його команди не виконували. Можна згадати хоча б ту ж транспортну схему. У мерії обіцяли, що вона створить неймовірний комфорт. Натомість мешканці міста побачили справжній транспортний колапс. До кінця минулого року «Свободою» були виграні всі суди, що стосувалися транспортної схеми, але суті проблеми це, на жаль, не вирішило.

Також були й інші причини: невиконання бюджету, постійні скандали довкола комунального майна, поганий інвестиційний клімат, про що свідчить критично низькі показники залучення коштів в міську економіку.

Є у роботі виконавчих органів багато ефектних піарних речей, але немає конкретних дій. Згадаймо ще порушення законодавства, зокрема, щодо формування структури міської ради. Міський голова мав подати структуру міської ради, мав запропонувати новий склад виконкому, але протягом двох з половиною років він фактично ігнорує депутатський корпус і його законні вимоги.

«Свобода» вимагає зменшити вплив бюрократії у міській раді, максимально спростити документообіг. Ми хочемо, аби за кожну конкретну галузь у міській раді відповідала одна людина. Але Андрій Іванович запровадив таку систему роботи, яка вигідна виключно йому та його команді. При цьому повністю ігнорується думка депутатів і думка громади. Міський голова створив систему масової безвідповідальності, коли кожне рішення дублюється декількома чиновниками, відтак важко знайти винного у тому чи іншому провалі. 

- Політичну оцінку діяльності міського голови депутати дали. А що далі? Які це може мати наслідки на практиці?

- Справді ситуація складна, такої певно немає ніде в Україні. Міський голова вибрав для себе дві форми звітності – він звітується на камеру власного телеканалу, а потім за кошти розміщує це в засобах масової інформації. Друга форма звітності – це звіт перед своїми підлеглими. Що одна, що друга форми не дають можливостей ні задати питання, ні почути на нього адекватну відповідь.

Міський голова панічно боїться критики. Маємо приклад звіту за 2011 рік. Після того, як його роботу було визнано незадовільною, він наклав вето на це. Певно в Україні таке трапилося вперше. Після того ж, як вето було подолано більшістю фракцій у міській раді, мер оскаржив рішення у суді.

- Не важко припустити, що аналогічно ситуація розвиватиметься і зараз…

- Не виключено, що все повториться і цього року. Але громадяни зможуть попри все зробити власні висновки й оцінити, як працює і як поводить себе міський голова.

- У будь-якому разі міська господарка мусить функціонувати. А це доволі важко в умовах гострого протистояння, яке ми спостерігаємо вже довший час. Як ви гадаєте, чи перейдено вже точку неповернення у конфлікті депутатів з мером?

- Важко сказати, чи пройдено точку неповернення. Депутатський корпус завжди намагається спілкуватися з міським головою, завжди відкрито озвучує свої ініціативи. Але міський голова чомусь віддає перевагу тільки тим речам, які позитивно працюють на його імідж. Не завжди популярні, але необхідні господарські речі, котрі треба робити в місті, часто просто ігноруються.

Насправді немає конфлікту між депутатським корпусом і головою. Є позиція депутатського корпусу, яка формується на думці громади. Депутати від «Свободи» лишень акумулюють думки своїх виборців і пропонують їх до вирішення. Однак міський голова наші пропозиції ігнорує.

Однак ми все таки не полишаємо надії, що він повернеться обличчям до людей і зрозуміє нарешті, що робити потрібно не те, що йому подобається. А те, що треба громаді.

З іншого боку, маємо сьогодні близько сорока судових справ, які стосуються структури, виконкому, тих чи інших рішень виконавчого комітету. Судові тяганини тривають вже дуже довго. Коли будуть остаточні рішення судів, ми підемо з ними до громади і будемо радитися, що робити далі. Спробуємо з’ясувати, чи може такий міський голова і далі виконувати свої функції.

- Говорячи про ситуацію в місті, ви апелюєте до думки громади, яку вивчають ваші численні депутати. Звідки, на вашу думку, черпає інформацію міський голова. Він же ж, очевидно, так само обґрунтовує принаймні для себе ті чи інші рішення та кроки?

- Можна припустити, що об’єктивної інформації міський голова не бере ніде. Одна з причин, чому він опирається проти нової структури, - це великий штат чиновників. Які на своїх робочих місцях не думають, як вирішити ту чи іншу проблему, чи що корисного треба зробити для міста, а зондують інформацію, що зараз вигідно сказати чи показати міському голові. Це звичайнісінькі піарні речі, які не дають жодного реального результату. Таке собі віртуальне вирішення проблем.

Якби громада мала можливість сказати свою думку в очі голові, він почув би дуже багато нового. Але він вперто ігнорує зустрічі з громадою.

Ми чуємо про надзвичайний інвестиційний клімат у Львові, але на пряме запитання задане під час сесії, щоб він назвав декілька інвестиційних проектів, утілених 2012 року, міський голова, на жаль, нічого не зміг відповісти.

- Кажуть, що рівень інвестицій, це лакмусовий папірець на корупцію в органах влади


- Звичайно. Про великі інвестиційні проекти, точніше їхню відсутність я щойно вже говорив. Але говорити потрібно і про малий бізнес. Не можна розвивати великий бізнес, знищуючи дрібний. Я маю на увазі і тих підприємців, які працюють у так званих малих архітектурних формах. У Луцьку після рішення їхньої міської ради для встановлення кіоску потрібно лише два погодження. Натомість у Львові рекордна кількість необхідних погоджень вже після рішення сесії міської ради. Понад 30 погоджень!

- Ну щодо проблем із залученням інвестицій показовимми можуть бути історії із приходом інвесторів на сміттєзвалище. Ходили чутки, що вони тікали зі Львова, як тільки но дізнавалися про відкатні апетити чиновників.

- Давайте згадаємо виборчу кампанію міського голови. Він тоді казав, що Грибовицьке сміттєзвалище – це другий Чорнобиль. І обіцяв першим ділом боротися з найбільшим екологічним лихом Західної України. Але по сьогодні міським головою у цьому напрямку не було зроблено жодного конкретного кроку. Ведеться банальна гра відфутболювання проблеми на обласну раду, на облдержадміністрацію, на владу Жовкви.

Свого часу зверталися інвестори. Я теж чув різні речі. Це вже питання до правоохоронних органів. Більше того, на останній сесії нам нарешті вдалося включити інформацію про сміттєзвалище. Було багато закидів міському голові, що він не вирішує питання.

- Щоб закінчити делікатну тему корупції, давайте поговоримо про начальника управліня комунального майна Євгена Климковича. Вже стало доброю депутатською традицією вимагати від Садового його звільнення.

- Ми неодноразово зверталися до міського голови з вимогою звільнити пана Климковича із займаної посади. Натомість чуємо якісь постійні відмовки Андрія Садового. І це наштовхує на певні думки.

По-перше, є величезна кількість комунального майна, яка роками не виноситься ні на аукціони, ні на конкурси, ані не здається в оренду. Хтось може подумати, що це зумовлено не фаховістю керівника профільного управління. Але тут ситуація трохи інша. Громада не отримує коштів від продажу чи оренди майна, але минає деякий час і рішенням судів це майно в якийсь спосіб раптом опиняється в руках тих чи інших горе-бізнесменів.

- Але міський голова неодноразово робив закиди і про майнові інтереси депутатів…

- Позиція «Свободи» така. Якщо майно в доброму стані, його варто здавати в оренду. Однак якщо стан приміщення аварійний і міський бюджет не має можливостей довести його до пуття, таке майно, звичайно, потрібно продавати. Але за нормальною ціною. На жаль, маємо інші приклади. Приміщення на Коновальця, на Київській та багато інших намагалися віддати за безцінь, однак депутатам вдалося зупинити ці процеси.

Але є й інші випадки. Незважаючи на зусилля депутатського корпусу, за мовчазною згодою міського голови не вдалося втримати приміщення на вулиці Шевській,1, де розташований універмаг. Суд зобов’язав управління комунального майна підписати угоду на продаж цього приміщення. При чому за значно нижчою ціною, ніж воно насправді вартує. За оцінками незалежних маклерів, таке приміщення коштує в межах 36 мільйонів гривень, а його продали за 6 мільйонів, спираючись на оцінку – найсмішніше – чоловіка рідної сестри міського голови. Питання до правоохоронних органів, чи вони не бачать корупції у такому випадку?

Прикро, що в нас така ситуація, коли майном львів’ян розпоряджаються суди, а оцінюють його родичі міського голови.

- Нарешті питання про тимчасову слідчу комісію по діяльності Андрія Івановича, яку депутати-свободівці обіцяли створити у Верховній Раді. І де та комісія?

- Партії регіонів нині вигідно мати підконтрольних мерів, яких вони можуть втримувати, тягнучи за ті чи інші ниточки. Ідея «Свободи» щодо створення тимчасової слідчої комісії базувалася на тому, що багато питань стосовно діяльності міського голови, піднятих тут у Львові, проходять по малому чи великому колу правоохоронних органів і в результаті на світ з’являються різноманітні відписки. Добитися якоїсь конкретики депутатам міської ради з їхніми нинішніми повноваженнями надзвичайно складно. Тому власне й було ініційовано створення ТСК.

Найсмішніше, як виявилося, заблокувати створення ТСК можна дуже простим шляхом. «Свобода» свого представника у комісію скерувала. Те ж зробили «Батьківщина» та УДАР. А от Партія регіонів з комуністами – ні. Можемо робити з цього певні висновки.

- У вересні знову зберуться депутати, знову прийде у сесійну залу міський голова. І ми знову бачитимемо протистояня?

- Не хотілося б робити якісь прогнози. Просто депутатському корпусу, в тім числі і представникам «Свободи», які є у ньому, потрібно й надалі виконувати обов’язки, покладені на нас громадою. Подальша діяльність міської ради також багато в чому залежатиме від рішення судів, про які я вже згадував. Ну й звичайно від вчинків, які робитиме міський голова. 

- Вчинки є з обох сторін. От міський голова, приміром, сказав нещодавно, що зробив би набагато більше для міста, якби не депутати.

- Ми часто зіштовхуємося з тим, що деякі політикани, які хочуть стати політиками, кидають звинувачення, які нічого під собою не мають. Це я про міського голову, який шість років кричав, що він господарник, а півроку тому зареєстрував свою партію і починає працювати як політик, при чому дрібного рівня.

Скажу лишень, що питання, які проходять законну процедуру, знаходять свою підтримку на сесії міської ради. Стосовно ж сумнівних схем, які трактують, як велику благодійність… Звичайно, що вони не здобувають підтримки у стінах міської ради серед депутатського корпусу.

На жаль часто робота фракції «Свободи» та інших фракцій зводиться до одного: не дати міському голові чи членам його команди розбазарити або вкрасти майно, землю чи бюджетні гроші громади Львова.

P.S.
Як бачить ситуацію, що склалася у міській раді Андрій Садовий? Що він думає про «Свободу» і про депутатський корпус загалом? До чиїх порад він прислухається і який вплив мають на нього найближчі соратники? Чи балотуватиметься міський голова на третій термін, чи піде у Верховну Раду? Найближчими днями – на «Погляді» інтерв’ю з міським головою Львова.

Роман Онишкевич

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus