Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

«Підпільний Кіндрат» Садовий виконує кадрові бажання «Свободи»

0

«Підпільний Кіндрат» Садовий виконує кадрові бажання «Свободи»

Міський голова Львова вкотре дивує своєю манерою вести кадрову політику. Нещодавно мер порадував звільненням із посади начальника «жирного» управління комунальної власності скандального Євгена Климковича і призначеням на його місце молодої симпатичної Інни Свистун, яка працювала керівником структури, що займалася в основному наглядом за благоустроєм міста та зовнішньою рекламою. Натомість контролювати зовнішню рекламу у місті тепер доручили Євгену Климковичу. Тепер він замість пані Свистун очолюватиме КП «Адміністративно-технічне управління».

Про скандальне реноме уже екс-керівника управління комунальної власності у Львові відомо давно. Під час керівництва паном Климковичем управлінням комунальної власності пройшло чимало скандалів навколо приватизації міського майна. Особливий резонанс мала справа універмагу на Шевській,1. Саме навколо «підготовчих» робіт до приватизації приміщень на Шевській пана Кликовича суд у 2010 році визнав винним у корупційних діях. Однак це не було для міського голови підставою до його звільнення з посади. Євген Орестович, попри вимоги депутатів, спокійно прокерував управлінням ще три роки - аж до минулого тижня. За цей час багато води протекло, а з нею і комунальних метрів квадратних.

Тому що послідовний: три бажання для «Свободи»

Для багатьох звільнення з посади Євгена Климковича було несподіванкою. Адже відомо, що мер всіляко захищав пана Климковича, вважаючи його першокласним управлінцем та фахівцем. Більше того, нещодавно в інтерв’ю «Погляду» міський голова зазначив, що за жодних обставин не звільнить Євгена Климковича, хіба що буде рішення Європейського суду.

Цитуємо: «Це фахова і порядна людина. А рішення суду, яким його було визнано корупціонером, він оскаржує зараз в Європейському суді».

Невже європейський суд таки визнав Климковича корупціонером і міський голова підкорився рішенню євросуддів? Принаймні офіційної інформації не було. Разом з тим на минулій сесії депутати рішуче вимагали звільнення п’яти чиновників Ратуші і серед них, звісно, Євгена Климковича.

Невже Андрій Садовий дав слабинку і пішов на поступки антагоністичних трьох пальців «Свободи»? Останнім часом виходить так, що «Свобода» таки домагається свого у кадрових питаннях, нехай не в той момент, коли найбільше хоче, але все ж. Згадаймо екс-начальника управління транспорту Миколу Жука, якого виштовхав із зали тоді ще міський депутат Руслан Кошулинський. Жука Андрій Садовий звільнив аж через рік після інциденту - і теж доволі несподівано.

Також, припинив виконувати обов’язки керівника «Львівводоканал» Степан Пакіж і теж в момент тиші, а не тоді коли цього найбільше хотіли депутати від «Свободи».

Таємничі хорватські рішення Садового і ображений Павлюк

Попри це найбільше депутатів у цьому питанні дивує власне не елемент несподіванки у політиці Андрія Садового, а повна таємничість та ігнорування депутатів як інституту. За словами обранців, вони дізналися про нещодавні кадрові зміни уже постфактум, чим не надто є задоволені.

«Відповідно до положень про депутатські комісій, такі призначення мали би бути погоджені на профільних депутатських комісіях. Це так само не було зроблено. Але для Львівської міської ради – це норма. Виконавчі органи ігнорують положення про постійні депутатські комісії. Навіть не ставлять до відома стосовно тих чи інших кадрових рішень», - каже голова постійної комісії депутатської діяльності та законності Любомир Мельничук.

Ще більше обурений секретар Львівської міської ради Василь Павлюк. Він вважає, що для подібних призначень повинен був відбутися конкурс, натомість міський голова проводить кадрову політику, вважаючи Львів своїм приватним підприємством.

«До Інни Свистун не маю жодних претензій, вона розумна жінка, хороший керівник. Але на такі посади має бути конкурс. Це згідно із законодавством, адже місто не приватне підприємство, де посади призначають як хочуть – кума, брата, свата. Перейдено всі межі», - сказав у коментарі «Погляду» Василь Павлюк.

Він вважає, що цим повинна зайнятися прокуратура. Адже не було дотримано законної процедури кадрових призначень.

«Сама процедура є непрозорою і неправильною. Мене дивує інше - чому інші структури сплять і ніби не бачать нічого. Прокуратура? Якщо депутати приймають ухвалу, то прокуратура дивиться кожну букву, не дай Боже, щоб там закон не було порушено. А коли міський голова порушує закон, у них очі пеленою заходять», - запитує Василь Павлюк.

Пан Павлюк також розповів, що його, як секретаря ради теж було поставлено перед фактом нових кадрових призначень уже на понеділковій нараді, яку проводив перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.

«Можна було порадитися якось. День-два перед тим. Можна не поважати Павлюка, але секретар ради повинен знати такі речі. Нема питань – це право міського голови. Але повідомити можна», - каже Василь Михайлович.

Особливо загадково і таємничо це виглядає, що такі кадрові зміни міський голова зробив, перебуваючи у відпустці у Хорватії. В принципі логіка в тому є: міського голови на місці немає, фігури на шаховій дошці уже переставлено, потім усі все забудуть і питань не виникне, адже після останньої сесії Андрій Садовий, мабуть, втомився усе пояснювати депутатам.

Новий керівник зі старих «Люксів» і мантра працівників Ратуші

Таким чином джин Андрій Садовий, звільнивши Євгена Климковича, виконав третє бажання «Свободи», залишивши лише мізкувати, чому саме Інну Свистун призначили новим керівником управління, що відає усім майном Львова. Чому Інну Свистун, яка керувала комунальним підприємством «Адміністративно-технічне управління», а не, скажімо, заступника Євгена Климковича Олесю Цюбченко чи ще когось із цього ж управління чи принаймні департаменту?

Ось як цю зміну кадрів пояснив «Погляду» перший заступник міського голови Олег Синютка:

«Межі досконалості немає. Завжди треба шукати щось краще і завжди старатися використати потенціал всіх людей для того, щоб громада мала якнайкращі послуги».

Сама ж Інна Свистун говорить, що зараз вивчатиме роботу структури, якою їй доручили керувати, і якихось конкретних завдань наразі собі не ставить.

«Я призначена на посаду керівника управління комунальної власності. Є певні завдання, які я повинна на цій посаді виконувати. Для того, щоб сказати, які у мене будуть плани, я повинна ознайомитися з тим, як працює управління на сьогодні і тоді спокійно прийняти рішення, які необхідно зробити кроки, щоб змінити, покращити і удосконалити», - сказала Інна Василівна і, як мантру, повторила слова Олега Синютки: «Межі досконалості немає».

Натомість депутат Львівської міської ради Володимир Гірняк вважає, що це рішення Андрій Садовий прийняв емоційно і хаотично.

«Чи прізвище Климкович, чи це прізвище Свистун, Петренко чи Іваненко. Людина, яка керує таким серйозним управлінням як управління комунальної власності має бути фахівцем і порядною людиною, яка професійно виконує свої обов’язки. Наскільки мені відомо Євген Климкович до того, як обійняти посаду керівника управління, не працював у цій сфері. Наскільки мені відомо, пані Свистун, яка займалася зовнішньої рекламою зазвичай, також у цій сфері не працювала. Я вважаю, що це рішення емоційне, хаотичне. Тримати Климковича на цій посаді більше не було можливості, бо був занадто серйозний суспільний резонанс. Виходить, потрібно було поставили людину, яка є близька і буде виконувати не речі професійні, а відстоювати права персонально міського голови. Це неправильно. На жаль, такий підхід присутній, і не тільки в нашому місті, а загалом у державі. Нічого не поміняється абсолютно», - каже Володимир Гірняк.

Також за його словами, структури підлеглості управління комунальної власності не має, важливі питання міський голова вирішує в ручному режимі.

Попри відсутність досвіду роботи у сфері комунальної власності, Інна Свистун має досвід роботи у відділі промоцій телерадіокомпанії «Люкс». Про це сказано на офіційному сайті Львівської міської ради.  

«В її біографії міститься інформація про роботу в телерадіокомпанії «Люкс», яка, як відомо, належить сім’ї Андрія Садового. Можливо, керувались саме цим принципом, коли її призначали. Інших пояснень в мене немає», - каже депутат Любомир Мельничук.

Загалом складається враження, що Андрій Садовий, шукаючи нового керівника управління комунальної власності, робив акцент не на професійних навиках чи досвіді, а хотів знайти людину, яка не заплямована важким чиновницьким чи бізнесовим минулим, гучними скандалами чи резонансними появами у ЗМІ. І знайшов – світловолосу гарну молоду жінку Інну Свистун, яка жодним чином не схожа на класичних чиновниць чи взагалі працівників бюджетної сфери.

«Сподіваємося, що пані Свистун буде краще справлятися із завданням ніж її попередник. Можемо наголосити, що ми і в подальшому будемо контролювати кожен крок, який здійснюється в управлінні комунальної власності Львова», - рішуче заявив свободівець Любомир Мельничук. 

Ольга Ткаченко

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus