Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Проблемний кордон

0

Проблемний кордон

Мешканці прикордонних сіл обіцяють заблокувати будівництво дороги до нового митного переходу Грушів — Будомєж

Будівництво розпіареної дороги до митного переходу Грушів — Будомєж під загрозою зриву.  Місцеві жителі запевняють, що готові лягати під техніку, якщо обласна влада не дослухається до їхніх вимог. А вимоги не такі вже й дивні: врахувати інтереси села, яке фактично переріжуть новою трасою, та врешті відремонтувати сільську дорогу на Яворів, якою користується близько 15 тисяч осіб. 

Алярмова дорога

Спокійна місцевість, далека від шуму машин, прикордонного поспіху й заклопотаності. Попри те, що частина хат упритул межує з колючим дротом, який вказує на край українських земель, нині село Грушів, де мешкають 425 осіб, живе своїм повільним життям. Про близькість кордону тут нагадують хіба що таблички та прикордонники, які чітко відстежують, хто наближається до державного кордону. Однак уже через кілька місяців ситуація докорінно зміниться. На початку наступного року тут має запрацювати ще один пункт перетину українсько-польського кордону між населеними пунктами Грушів і Будомєж. Якщо з польського боку вже все готово, то з українського роботи тільки починають: Україні треба спершу побудувати трасу до нового пункту пропуску. 

— Це будуть три кілометри нової дороги. Думаю, будівництво завершимо до листопада. Якщо говорити приблизно, то будівництво коштує в середньому 10 млн. грн. за кілометр, — розповів новий начальник Служби автомобільних доріг Львівської області Микола Гнатів.

Історія з будівництвом дороги через Грушів ненова. Його планували починати ще 2008 року. Адже новий пункт пропуску хотіли здати до початку футбольного чемпіонату Євро-2012. Однак якщо поляки свою частину роботи виконали — підвели дорогу й навіть своїм кош­том спорудили новий пункт пропуску, яким користуватимуться і наші, і польські прикордонники, то українці «зависли» на етапі планування. 

Про нагальне будівництво автошляху до митного переходу Грушів — Будомєж кілька місяців тому заговорив президент України Віктор Янукович. Гарант узяв це питання на особистий контроль і, за добрими традиціями радянських п’ятирічок, доручив, щоб до 1 грудня дорога вже була. Йдеться про три кілометри новенької міжнародної траси там, де ще недавно були лише поля та дерева. Про те, що роботи з будівництва дороги в їхньому селі відновлюють, селяни фактично дізналися з інтернету. Тепер у селі назріває справжній бунт.

Без асфальту й перегонів

«Річ у тім, що ця дорога відріже село від наших земельних паїв. Для того, щоб дістатися до городів сільгосптехнікою, доведеться їхати в об’їзд 5-6 км! Нам обіцяли, що буде міст, але який там міст, коли дороги зробити не можуть», — обурюється мешканка села Грушів пані Наталія. 

За її словами, 2008 ро­ку, коли планували будівництво дороги, обіцяли зробити і спеціальні переїзди для техніки та перегони для тварин. Однак тепер будівельники зізнаються: у проекті немає ні одного, ні іншого. Наразі ніхто селянам не пояснив, як їм добиратися до своїх паїв. 

«Новий начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Микола Гнатів пообіцяв зміни до проекту, що, мовляв, кожні 300-400 метрів майбутньої дороги буде обладнано переїзди», — говорить сільський голова Грушева Михайло Флисник. Однак у приватних розмовах будівельники «Онуру», які є підрядниками на будівництві нової траси, лише знизують плечима. Конкретної відповіді про зміни проекту вони не дають. 

Спеціалізовані перегони та переїзди є далеко не єдиною проблемою Грушева. Разом із забезпеченням нормального життя села мешканці також вимагають нарешті відремонтувати трасу на Яворів. Ідеться про найкоротшу дорогу до районного центру через село Нагачів. За словами Михайла Флисника, нею користується близько 15 тисяч осіб. Якщо колись тут був асфальт, то тепер залишилися лише його шматки. Щоб не розбити машини за одну поїздку, водії воліють їхати узбіччями, ніж залишками колишньої дороги. 

«Часто до Грушева навіть не їде автобус. Такими ямами водії їдуть повільно, вибиваються з графіка та на півдорозі повертаються до Яворова», — розповідає сільський голова. 

Мешканці села додають: дочекатися «швидкої» майже нереально. Замість запланованих 20 хвилин медична допомога зазвичай їде більш ніж годину. Якщо доїде взагалі. Ба більше, перевезення важкохворих людей такою дорогою теж не є безпечним. 

«Якщо найближчим часом не почнуть ремонтувати трасу через Нагачів, ми заблокуємо будівництво дороги до митного переходу. В нас немає іншого виходу. Востаннє ямковий ремонт тут робили більш ніж 10 років тому», — говорить пані Наталія. 

За словами Михайла Флисника, в Службі автомобільних доріг обіцяли цьогоріч виділити на ремонт дороги близько 5 млн. грн. За ці гроші нібито мають перекласти кілька кілометрів дороги, де-не-де зробити ямковий ремонт, а решту траси підсипати каменем. 

«Реально нам треба хоча б 20 мільйонів на 20 кілометрів дороги. Але розуміємо, що таких кош­тів немає», — розповів сільський голова. 

Наразі ні потрібних 20 млн. грн., ні навіть обіцяних 5 млн. грн. на дорогу не виділили. Мешканці Грушева обіцяють іще трохи зачекати, а потім таки діяти. 

«Люди — це рушійна сила. Нічого не вдієш!» — сказав на завершення розмови Михайло Флисник.

До теми

До Євро-2012 на кордоні мали обладнати шість нових митних переходів: Угринів і Белз (Сокальський р-н), Нижанковичі та Мшанець (Старосамбірський р-н), Грушів (Яворівський р-н) і Боберка (Турківський р-н). У підсумку не зробили жодного. Поляки збудували два переходи (Грушів — Будомєж та Угринів — Долгобичув), однак наші не спромоглися навіть прокласти до них дороги з українського боку, тож під час чемпіонату вболівальників пропускали лише через Угринів — Долгобичув — «за тимчасовою схемою».

 

Фото Мирослави Іваник

Новини партнерів

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus