Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Головний біль заньківчан

0

Головний біль заньківчан

Про проблеми театру ім. Заньковецької говорять чимало. В переліку нагальні ремонти та відселення людей, які живуть в приміщеннях, призначених для заньківчан. Та всі роботи «впираються» у кошти, точніше у їхню відсутність.

На інформаційний запит "Погляду" у Мінкультури пообіцяли, що спробують знайти гроші для потреб театру. Міністерство планує попросити у Держбюджету на 2014 рік 16 млн. гривень на відновлення приміщень, а також обіцяють подбати про субвенції на відселення мешканців з будівлі театру.

«Погляд» вирішив детальніше дізнатися, скільки ж грошей потрібно театру та що планують робити у першу чергу.

Сусіди заважають заньківчанам працювати?

Головною проблемою заньківчан залишається відселення людей, які живуть в квартирах, що належать театру.

«Люди мешкають у квартирах, які є власністю театру. У цей час наші актори повинні тіснитися по п’ятеро, а то й по семеро в маленьких гримерних, бо кімнат на всіх не вистачає», - каже генеральний директор театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк.

Про проблемне сусідство заньківчан влада знає. «Ще в 2008 році Кабмін передбачив 18,1 млн. грн. на відселення мешканців. Однак гроші досі залишаються лише на словах. Та й ця сума виділена за нормами Держбуду і вона не відповідає сучасним ринковим реаліям», - розповів Андрій Мацяк.

Як пояснив заступник директора з питань будівництва театру імені Марії Заньковецької Роман Порада, нині необхідно відселити людей зі 43 квартир, а надати 59 домівок, бо прописано по дві і навіть три сім’ї в одній квартирі. Однак зараз готові переселитися мешканці 35 квартир, решта поки що вагаються.

За словами директора театру Андрія Мацяка, відселення має проводити міська влада. «Мер Львова Андрій Садовий звернувся від імені міста до Мінкультури, щоб ініціювати зміни в бюджеті та таки отримати обіцяні 18,1 млн. гривень. А також зараз ми з міською владою продумуємо інші ходи, щоб отримати повне фінансування відселення, адже передбаченої суми не вистачить, але поки що говорити про ці заходи рано», - каже директор.

Він також запевнив, що переселяти людей будуть лише за спільної згоди та враховуватимуть усі побажання мешканців.

Водночас, у прес-службі Львівської міськради «Погляду» коментувати ситуацію із мешканцями театру відмовилися.

Спочатку кошторис, а потім фундамент

Однак на цьому біди театру не завершуються. Ще потрібно відремонтувати приміщення. Якщо ж вірити обіцянкам Мінкультури, то на це має перепасти кругленька сума - 16 млн. гривень. Хоча, бідкаються заньківчани, цих грошей вистачить не надовго. Адже, як пояснив Роман Порада, щоб провести комплексний ремонт театру, потрібно 1,5 млрд. гривень.

«Розпочати роботи потрібно із загальної проектно-кошторисної документації. А потім зміцнити фундамент, замінити мережі, відремонтувати дах, підсилити конструкції і наостанок - оздоблювальні роботи та заміна обладнання», - каже Роман Порада.

Як розповів Роман Порада, перші кроки уже зроблені. Зараз є укладений договір на цю документацію на 7 млн. Це проектно-кошторисна документація у дві стадії. В цьому році розроблять одну стадію і проведуть експертизу цієї документації. І наступного року, якщо буде фінансування, завершать усю паперову роботу.

Інша проектно-кошторисна документація, на реставрацію фасаду, вже є розроблена та порахована. Тому що минулого року Міністерство культури вирішило відновити театр ззовні і виділило на це 1,5 млн. гривень.

«Щодо ремонту безпосередньо, то потрібно відновити глядацький зал, але в такому випадку потрібно зупиняти роботу театру на півтора року. І тоді можна відремонтувати обладнання сцени, світло, підйомні механізми. Необхідно ще замінити електро-, водо- та каналізаційні мережі та зміцнити фундамент. На все потрібні немалі кошти, яких поки що, звичайно, немає», - каже Роман Порада.

Частина «Оперного» на подвір’ї «Заньковецької»

Цьогоріч театр вже отримав 5 млн. гривень. З них 2,6 млн. гривень заньківчани планують використати на проектно-кошторисну документацію і 2,4 млн.- щоб позбутися ще однієї проблеми - трансформаторної підстанції і машинно-генераторного залу Оперного театру.

Будівлі залишили тут після реставрації Оперного театру, ще в радянські часи. Споруди розташовані на подвір’ї театру і закривають значну частину вікон та ще й зведені всупереч всім нормам, пожежним, санітарним, архітектурним, каже Роман Порада.

За його словами трансформаторну підстанцію планують перенести на площу Торгову, біля ринку «Добробут». А машинно-генераторний зал - в Оперний театр. Бо це прилад, який керує підйомними механізмами в цьому театрі.

Нагадаємо, в театрі цьогоріч відновили частину фасаду та відреставрували автентичні двері та 44 вікна.

«На відновлення дверей використали 124 тис. грн. 60% вартості робіт профінансувало німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, а 40% – заньківчани. Також на реставрацію 44-х вікон витратили 220 тисяч гривень в такій самій пропорції з німецькою стороною»,- розповів заступник директора театру Роман Порада.

Українсько-німецькі роботи в театрі провели в рамках проекту муніципального розвитку та оновлення старої частини Львова.

Оксана ТУЧАК

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus