Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Львівська політехніка та Франковий університет позмагались у шаховому турнірі

0

Львівська політехніка та Франковий університет позмагались у шаховому турнірі

Цими вихідними в актовій залі Національного університету “Львівська політехніка” відбувся незвичайний шаховий двобій. Помірялися шаховим інтелектом взялися команди двох провідних львівських ВНЗ — Львівської політехніки та Національного університету імені І.Франка. Про це повідомляє прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”.

У складі команд — по 25 шахістів (20 чоловіків і 5 жінок) — кандидатів у майстри і розрядників. Гравців вищого кваліфікаційного рівня із зрозумілих причин до змагань не допустили, аби дотриматися принципу “чесної гри”. Адже Франковий університет могли представити такі його знані випускники минулих років як міжнародні гросмейстери Олег Романишин та Адріан Михальчишин. Перший з них виконував іншу важливу місію — головного судді змагання.

Придумали, а точніше відновили давню традицію шахових поєдинків між двома сусідніми університетами, президент Асоціації випускників університету Каменяра Світлана Кубів і голова правління Асоціації випускників Львівської політехніки Олег Сергєєв. С. Кубів, зокрема, розповіла, що захоплення шахами прийшло до неї ще у студентські роки, вона навіть грала у складі жіночої команди механіко-математичного факультету. А от О.Сергєєв у студентські роки у шахи не грав, але навчися заради дітей. 

У вступному слові Олег Сергєєв згадав про традиційні змагання студентів Оксфорда і Кембриджа з веслування на Темзі. На нашій Полтві таких змагань не проведеш. А от шахи дуже навіть прийнятний вид спорту для випускників університетів будь-якого віку.

Голова обласної Федерації шахів Степан Давимука, до речі, випускник Львівської політехніки, також згадав свої студентські роки. Половина групи грала ночами у карти, а друга половина — у шахи. Степан Антонович належав до шахістів. Але картярів не засуджував, адже там теж інтелект потрібен.

Віковий діапазон учасників шахового дербі був чималий. У ньому, зокрема, взяв участь   78-річний Вадим Голембо — фахівець з електронно-обчислювальних машин Львівської політехніки. А його опонентом став 23-річний випускник юридичного факультету Франкового університету Василь Ільків. Молодість взяла своє. Ветеран програв, пояснивши поразку тим, що давно не грав, а тому втратив спортивну форму.

Це був другий командний шаховий матч випускників двох університетів. Як і торік, зафіксований нічийний результат: 23 — 23. У таких випадках кажуть — перемогла дружба.

Шахи у Львівській політехніці — завжди на почесному місці. Торік напередодні футбольного Євро-2012 завдяки Асоціації випускників університету відбувся представницький міжнародний турнір «Опен-Євро». Змагання, що тривало впродовж шести днів, вперше зібрало до Львова понад 150 визнаних шахових майстрів і початківців віком від 5 до 75 років.

Фото: прес-служби "Львівської політехніки"

Новини партнерів

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus