Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Чистих річок в Україні вже немає

0

Чистих річок в Україні вже немає

Дослідники Національної геофізичної обсерваторії провели аналіз українських річок

Дослідження проведено спільно з виданням «Кореспондент», яке і визначило топ-5 найбрудніших річок України.

Дослідники Національної геофізичної обсерваторії називають Сіверський Донець, Західний Буг, Дністер, а також притоки і водосховища Дніпра найбруднішими річками країни.

Наприклад, у Західному Бузі вміст азоту перевищує гранично допустиму концентрацію у 15 разів, а важких металів – у 8 разів. У притоках Дністра – Тисмениці, Опірі, Лімниці, Бистриці Надвірнянській – сполук марганцю більше за норму в 29 разів, а міді – у 41.

Крім того, в дніпровських водосховищах – Київському, Каховському, Кременчуцькому та Дніпродзержинському – обидва ці елементи подекуди перевищують норму вже у 80 разів. У притоках ж Дніпра – Прип’яті, Тетереві, Ірпені, Десні та інших – вміст заліза, марганцю і міді перевищує норму в деяких випадках в 18, 57 і 40 разів відповідно.

У зв’язку з цим медики попереджають, що купання в такій воді може спричинити хвороби шкіри, а її тривале вживання в їжу навіть після очищення на водоканалах – ураження центральної нервової та серцево-судинної систем, а також кишково-шлункового тракту.

Дослідники констатують, що брудні річки зустрічаються по всій Україні, навіть на заході та півдні, екологія яких лише на перший погляд бездоганна.

Заступник директора з моніторингу та техніки Центральної геофізичної обсерваторії Леонід Табачний зазначає, що в кожному регіоні свої джерела забруднення. У Центральній Україні, де протікає Дніпро – це мінеральні добрива, що масово використовуються в сільському господарстві, Сіверський Донець гублять нафтохімічні комбінати і шахти, а Західний Буг – каналізаційні стоки.

«Чистих річок в Україні немає», – упевнений директор Інституту колоїдної хімії та хімії води НАН України Владислав Гончарук.

Неорганічне сміття, особливо пластиковий посуд і будівельні відходи, експерти називають потужною хімічною зброєю. У процесі їхнього розкладу утворюється фільтрат, що потрапляє у підземні водоносні горизонти, а звідти через ґрунтові води – у поверхневі. Загалом у 2011 році в річки, озера і водосховища було скинуто понад 7,7 млрд кубометрів різних відходів, з яких очищених було трохи більше половини.

Того року у річки та озера потрапили гігантські порції сульфатів, хлоридів, нітритів, фосфатів, зокрема понад 400 тисяч тонн нафтопродуктів, яких вистачило б для тривалої роботи великої мережі бензозаправок. Причому з цих же водойм жителі країни отримують близько 70% питної води.

Коментарі

Джерело фото: Наталя Ільїна

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus