Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

У Львові тепер два собори святого Юра (ФОТО)

0

У Львові тепер два собори святого Юра (ФОТО)

Біля собору святого Юра у Львові встановили бронзовий макет Святоюрського комплексу у мініатюрі

Вчора у Львові біля собору святого Юра встановили бронзовий макет Святоюрського комплексу у мініатюрі для потреб незрячих. Розмір всіх деталей відображений у пропорціях 1:120.

Завдяки зусиллям незрячої активістки, виконавчого директора Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксани Потимко у Львові розпочали реалізовувати проект «Львів на долонях». Саме вона автор та натхненник цієї ідеї. Завдяки їй, вже від грудня минулого року незрячі мають можливість «побачити» на дотик львівську Ратушу.

«Я дуже рада, що ми відкриваємо вже другий макет ще однієї визначної львівської споруди у мініатюрі. Ми разом крокуємо у напрямку становлення справжнього європейського міста, яке є комфортним для всіх його мешканців. Завдяки цьому макету незрячі люди мають можливість відчути на дотик, як виглядає насправді славний собор святого Юра. Це була моя мрія, тепер вона втілилася, та ідей ще багато. Серце й розум збагачується, не просто коли ти ходиш вулицями гарного міста і тобі розповідають, що тут гарна церква, а тоді, коли ти маєш можливість сам доторкнутися долонями до неї і зрозуміти на скільки вона масштабна й унікальна», – розповіла Оксана Потимко.

Сам же макет собору святого Юра – це точна копія сакральної споруди передана у пропорціях 1:120. Про це розповів автор макету, скульптор Василь Одрехівський.

«Символічно і невипадково те, що першою сакральною спорудою Львова, яка закарбована у такому вигляді є саме собор святого Юра. Адже греко-католицька церква завжди відігравала важливу роль у розвитку як нашого міста, так і українського державотворення. При виготовлені макету ми брали старі й сучасні фотографії. Це була клопітка робота – розташувати все чітко у просторі і передати всі деталі у масштабі 1:120. Тепер незрячі можуть уявити куди заходити, де тут сходи, де митрополичі сади, а де курія львівської єпархії», – повідомив Василь Одрехівський.

Міський голова Львова Андрій Садовий відзначив, що така мініатюра буде корисною не лише для незрячих людей, але і для всіх дітей, які люблять все пробувати своїми руками. Крім цього, він додав, що найближчим часом у місті з’явиться також тактильний макет пам’ятника Тарасові Шевченкові.

Фото: ZIK

Інформація за темами: дотик, макет, мініатюра, собор

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

18:19

Понад 63% мешканців Львівщини підписали декларації з лікарями

16:24

У Львові заборонили використовувати піротехніку

14:34

1 січня Львівщина відзначатиме 110 річницю від дня народження Бандери

12:38

Куди можна дешево полетіти зі Львова

10:31

На Львівщині майже 12000 людей захворіли на кір

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus