Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Як у Львові відзначили Різдво

0

Як у Львові відзначили Різдво

Різдво можливість провести час з ,близькими та друзям

Віднині в Україні католицьке Різдво - вперше офіційний вихідний день. Для молоді, вихідний день 25 грудня це - передовсім можливість провести час з друзями.

У Латинському кафедральному соборі Львова  пройшла святкова меса. Різдвяні святкування і нічна меса в УКУ відбуваються вже всьоме.

Традиція незмінна: спершу українські скаути заносять віфлеємський вогонь, діляться ним з присутніми, запалюють лампадки. Відтак освячують фігурки вертепу. При цьому все це супроводжується українськими колядками. Слова пісень присутнім роздають перед святкуванням. «Ми хочемо показати зразок як святкувати. Бо Святвечір це не тільки стіл, їжа і швидка молитва. За допомогою фігурок, вогню, ми показуємо вечерю як літургію приходу Господа до нас», - каже отець Григорій Драус.

Далі присутні діляться оплатком -  символічним прісним хлібом, котрий випікається у вигляді тоненьких пластинок з пшеничного борошна та води й використовується Римо-католицькою церквою під час богослужінь. При цьому ті, хто діляться таким хлібом, висловлюють одне одному побажання. Така традиція є нагадуванням Таємної вечері, коли Ісус Христос поділився хлібом зі своїми учнями. Олексій Тарас намагається взяти останнім, бо каже, їв вже вдома, хоча в УКУ йому приємно зробити це ще раз. «Оплаток - це напевно, єдина річ, яка відрізняється від православного різдвяного столу. Все решта у нас - таке ж: 12 пісних страв з кутею, колядки», - каже він.

Таких як він, які прийшли послухати месу в УКУ, - зо дві сотні. Велика зала ледве всіх вмістила. Але така кількість, приблизно така сама, як торік. Отець Григорій Драус трохи виглядає дещо розчарованим, адже сподівався, що через вихідний людей прийде більше. «Але видно, що люди на корпоративах. Думаю, і в майбутньому будуть використовувати цей вихідний для новорічних святкувань на роботі, а не для церкви. Та все одно тішимось, що держава зробила цей день вихідним, бо треба шанувати різні групи вірян в Україні», - каже священик.

Дедалі більше ялинкових базарів з’являється у Львові перед католицьким Різдвом, а не Новим роком. В магазинах і меню ресторанів пропонують різдвяні страви і навіть готову кутю. Крім того, на головній площі Львова вже багато років різдвяний символ - «шопку» (макет стайні, в якій у Віфлеємі народився Ісус Христос), встановлюють напередодні 24 грудня. Раніше його ставили тільки до Різдва за східним обрядом, 6 січня. І навіть міський голова Львова Андрій Садовий вже кілька років поспіль відвідує різдвяну літургію в Латинській катедрі, щоб привітати католиків зі святом.

Близькість до західних традицій можна використати на користь для вірян східного обряду, щоб святкувати Різдво разом з іншим християнським світом. І вихідний день 25 грудня може стати для цього добрим початком і натяком для українського духовенства про зміну календаря.

Фото: dw.com

Інформація за темами: традиції, свято, різдво

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

16:37

У Львові інспектори з паркування наклали штрафів на понад 300 тисяч гривень

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus