Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Дамба на звалищі у Грибовичах, на яку витрачено майже 10 мільйонів тріщить

0

Дамба на звалищі у Грибовичах, на яку витрачено майже 10 мільйонів тріщить

Екстрене засідання в ЛОДА: дамбу може прорвати у будь-який момент

На дамбі для стримування інфільтратів на Грибовицькому сміттєзвалищі, на будівництво якої Львівська міськрада вже витратила 9 млн. грн.., з’явилися тріщини. Є загроза, що її може прорвати у будь-який момент. Про це йшлося сьогодні на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС.

Як повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Руслан Гречаник, за рішенням попереднього засідання комісії ТЕБ і НС було створено робочу групу для обстеження дамби інфільтратів-накопичувачів ЛКП «Збиранка». Комісія 2 і 5лютого обстежила територію сміттєзвалища.

«Встановлено, що стан дамби, яка вже збудована на 85%, швидше за все, не відповідає чинним будівельним нормам. Чітко видно відшаровування кромки дамби, тріщини, просочування інфільтрату і те, що дамба збудована без дисперсних матеріалів. Складено відповідний акт, який передано в обласну комісію ТЕБ і НС. Інфільтрати протікають», – повідомив Р.Гречаник.

Сьогодні комісія ТЕБ і НС вирішила провести додаткове обстеження із ДАБІ із залученням фахівців технічного нагляду. При виявленні порушень голова ЛОДА О.Синютка доручив скерувати усі матеріали в правоохоронні органи. «Я би просив правоохоронні органи поставитися до цього серйозно, щоб не було прориву дамби і екологічного лиха», – наголосив О.Синютка.

Зі слів Р.Гречаника, робочий проект, відповідно до якого будували дамбу, у ЛОДА не бачили.

«Основною метою є встановлення дамби, яка би відповідала будівельним нормам і втримала інфільтрати у разі їх накопичення понад норму. Якщо дамба зроблена неякісно і її прорве – будемо мати екологічну катастрофу. У першу чергу, забруднення поверхневих вод», – наголосив Р.Гречаник.

З його слів, додаткова перевірка дамби триватиме близько місяця.

Начальник Держекоінспекції у Львівській області Микола Маланич зазначив, що Львівська міськрада не виконала жодного припису попереднього засідання комісії ТЕБ і НС щодо Грибовицького сміттєзвалища – не виконано рішення щодо запуску станції інфільтрату, є питання щодо підсилення дамби, не здійснено очищення земельної ділянки, засміченої унаслідок зсуву сміття.

«Ми відібрали свіжі проби – за результатами аналізів будемо нараховувати збитки навколишньому середовищу», – додав Маланич.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак заявляє, що проект будівництва дамби презентували у ЛОДА, він пройшов державну експертизу у Києві. Бюджет будівництва 12 млн, використано 8-9 млн грн. Виконано 85% робіт, дамба відстоюється під час зимового періоду.

С.Бабак не погоджується із висновками щодо неналежного стану дамби. «Висновки роблять посадовці, хоча це має бути експертиза будівельних і ліцензованих організацій – є тріщини на дамбі чи немає. Коли посадовці роблять такі висновки, мене це дивує, нехай замовлять експертизу. Хтось має це оплатити», – заявив він.

Він також підкреслив, що будівництво дамби не завершено.

Фото: Микола Тис/ZIK

Інформація за темами: дамба, сміттєзвалище, загроза

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

18:19

Понад 63% мешканців Львівщини підписали декларації з лікарями

16:24

У Львові заборонили використовувати піротехніку

14:34

1 січня Львівщина відзначатиме 110 річницю від дня народження Бандери

12:38

Куди можна дешево полетіти зі Львова

10:31

На Львівщині майже 12000 людей захворіли на кір

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus