Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

У Львові знайшли останки в’язнів тюрми

0

Виявлені останки чоловіків, жінок та дітей різного віку

Львівський музей «Територія Терору» спільно з комунальним підприємством «Доля» продовжує пошуково-ексгумаційні роботи на території садового кооперативу «Світоч».

«Співробтниками відповідних установ проводиться виявлення останків в`язнів Пересильної тюрми №25 – серед яких чоловіки, жінки та діти різного віку. Роботи на ділянці тривають з квітня і продовжуватимуться до кінця літа», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в підвалах колишньої Пересильноі тюрми №25 на проспекті В`ячеслава Чорновола за часів СРСР замордували тисячі людей. Як відомо, Пересильна тюрма №25 була створена у Львові восени 1944 року радянською окупаційною адміністрацією, що прийшла на зміну нацистській, повідомляє Вголос.

«Пересилка» була однією з найбільших тюрем такого типу в УРСР. Вона розташовувалась за залізничним насипом, по лівій стороні вулиці Полтв`яної (тепер проспект В`ячеслава Чорновола). В роки німецької окупації на цій ділянці міста було «львівське ґетто».

На території пересильної тюрми був розташований 21 барак, технічні приміщення адміністрації, шпиталь. Тюрма була огороджена цегляним і дерев`яним парканом заввишки 3 метри. По периметру були розміщені сторожові вежі, територію охороняли конвоїри з собаками.

Існування такої тюрми було зумовлене тогочасною потребою каральних органів, зокрема СМЕРШу та НКВС. Основним призначенням пересильної тюрми був збір та відправка в`язнів «етапами» у виправно-трудові табори ГУЛАГу.

На «львівську пересилку» звозили засуджених в`язнів з інших тюрем Західної України, де вони перебували від тижня до року в очікуванні на свій етап. Існує не підтверджена архівними документами інформація про перебування тут полонених солдат нацистської Німеччини, РОА, дезертирів ЧА, а також насильно репатрійованих із Західної Європи «громадян СРСР».

Наприкінці 1945 року тюрма перейшла у розпорядження Відділу виправно-трудових колоній (ВВТК) Управління НКВС УРCР, з березня 1946 року – у підпорядкування  МДБ Львівської області.

Фото: Вголос

Інформація за темами: Львів, тюрма, останки

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:11

Куди піти у Львові знає list

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus