Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Як працюють львівські мажоритарники у ВР

0

Як працюють львівські мажоритарники у ВР

Всі разом львівські мажоритарники наговорили на 15 годин

На екваторі восьмої сесії Верховної Ради VIII скликання (лютий – травень 2018 року) аналітики громадської мережі "Опора" дослідили результативність зокрема мажоритарників з Львівщини, повідомляє Westnews.info.

Серед них 12 осіб: Дмитро Добродомов (виборний округ  №115), Ірина Подоляк (виборний округ   №116), Оксана Юринець (виборний округ №117), Богдан Дубневич (виборний округ  №118), Михайло Бондар (виборний округ  №119), Ярослав Дубневич (виборний округ №120), Богдан Матківський (виборний округ №121),  Володимир Парасюк (виборний округ №122), Тарас Батенко (виборний округ №123), Олег Мусій (виборний округ №124), Лопушанський Андрій (виборний округ №125), Андрій Кіт (виборний округ  №126).

Оцінювали дисциплінованість у ВРУ, відвідуваність пленарних засідань та комітетів ВР, активність голосування, кількість промов (тільки із урахуванням сутнісних виступів), над якими законопроектами вони працюють і чи співпрацюють між собою.

Відвідуваність засідань комітетів у львівських мажоритарників зазвичай є вищою, ніж в інших депутатів. Стовідсоткову дисциплінованість продемонстрували  Богдан Дубневич (13 засідань), Олег Мусій (8 засідань), Ірина Подоляк (7 засідань), Ярослав Дубневич (5 засідань), Михайло Бондар (4 засідання) і Андрій Кіт (3 засідання). По одному засіданню пропустили Оксана Юринець (6 з 7,86%) і Андрій Лопушанський (3 з 4,75%). Два з восьми засідання пропустили Дмитро Добродомов, Володимир Парасюк, Богдан Матківський (75%). Найнижчий показник дисциплінованості в комітетській роботі в Тараса Батенка, який пропустив усі чотири засідання профільного комітету.

Депутати поточного (восьмого скликання) реєстрували більше законопроектів за 3,5 роки, ніж це траплялося раніше. За цей період було зареєстровано 6613 унікальних законопроектів. Львівські депутати-мажоритарники зареєстрували 677 унікальних законопроектів (10,2 %). "Очевидно, ця тенденція буде тривати", – передбачає Олександр Неберикут маючи на увазі активність реєстрації законопроектів.

Варто відзначити, що більшість з цих документів ніяк не пов’язані з передвиборними програмами, обіцянками та з проблемами виборних округів конкретних депутатів, а є безсистемно та непередбачувано зареєстрованими.

Депутатів найбільше турбувала гуманітарна сфера – майже чверть проектів – зокрема питання культурних і мовних фондів. 30 ініціатив щодо проблем фінансової сфери, одинадцять – сільського господарства та природних ресурсів. До правоохоронної діяльності  відносять десять, до соціальної сфери (пенсії, пільги, зарплати, ветерани АТО, гуманітарна допомога, Чорнобиль) – 9 документів. По 6 – охорона здоров’я і транспортні проблеми. Чотири стосувалися  сфери безпеки (армія, СБУ, санкції, кордон) і по три – екологія та децентралізація.

Щодо їхньої якості експерти стверджувати не можуть. Серед 808 зареєстрованих набули чинності, що становить 12,2 %.  Серед львівських – 66 (9,7 %).

"Коефіцієнт корисної дії залишається стабільно низьким. Не зважаючи на кількість документів, яку реєструють, кількість документів, які стають законами, дуже мала. Тільки кожен восьмий законопроект має шанс бути прийнятим", – каже  аналітик.

Тим не менше, експерти "Опори" помічають сповільнення темпів реформ. "Це може бути пов`язано з наближенням виборчої кампанії".

Слів у Парламенті теж не буде замало. Всі разом львівські мажоритарники наговорили на 15 годин (без урахування випадків "прошу надати слово", що нерегламентоване часом – ред.). Але найзапальнішим до розмов був радикал, правда не серед львівських, Олег Ляшко. Він звучав у стінах ВР за той самий час 39 годин. "Різниця у функції цих промов та аудиторії до якої звертаються", – каже аналітик "Опори" Тарас Радь.

 

Для більшої ефективності роботи Парламенту аналітики радять переглянути підхід до реєстрації документів у Верховній Раді.

"На Заході вони є дуже часто колективними..."Це значною мірою зменшує навантаження на Верховну Раду та комітети", – стверджує аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут.

Найміцніша співпраця зафіксована між Богданом Дубневич та Андрієм Котом, які водночас фігурують в авторських колективах 10 законодавчих ініціатив. Дещо нижча вона між Андрієм Лопушанським і Богданом Дубневичем (7 ініціатив), Андрієм Котом і Андрієм Лопушанським (6 ініціатив), Богданом і Ярославом Дубневичами (4 ініціативи), Оксаною Юринець і Андрієм Котом (4 ініціативи). На ці показники могла впливати партійність депутатів.

У період з 6 лютого до 31 травня 2018 року у сесійній залі ВР загалом відбулося 1382 голосування. Аналіз показав, що львівські депутати-мажоритарники мають не надто високі показники активного голосування . Лідером залишається Михайло Бондар, у якого цей показник становить 99%.. В інших одинадцятьох депутатів менше відзнак (це не складає 70% – ред.). Часом це може свідчити про реєстрацію на початку сесії, але фізичну відсутність депутата в сесійній залі або Парламенті, залишивши або не залишивши картку в системі "Рада".

Вище 50% активного голосування в активі Оксани Юринець (67%), Богдана Матківського (62%), Ірини Подоляк (60%), Олега Мусія (59%), Дмитра Добродомова (57%) і Ярослава Дубневича (51%), а от критично низький цей показник у Володимира Парасюка, Андрія Лопушанського і Тараса Батенка, які виконували свій прямий депутатський обов’язок лише 24%, 33% та 35% відповідно.

Ще однією формою ігнорування голосування є ухилення від нього, будучи присутнім на пленарному засіданні. Цим зловживають Андрій Кіт (53%), Богдан Дубневич (46%), Тарас Батенко (45%), Ярослав Дубневич (42%) і Олег Мусій (41%).
Фото: 24 канал

Інформація за темами: мажоритарники, Львів, ВР, Опора

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

16:37

У Львові інспектори з паркування наклали штрафів на понад 300 тисяч гривень

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus