Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Львівщина може залишитись без газет

0

Львівщина може залишитись без газет

Область пасе задніх за швидкістю роздержавлення преси

1 липня розпочалися останні півроку на реформування державної та комунальної преси. За цей час змінити форму власності повинні 38 видань у Львівській області, які не реформувались до цього часу. Це 95% усіх комунальних видань області.

Реформування преси – одна із ключових медіа реформ в Україні, яка має забезпечити незалежність місцевих газет від органів влади. Виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих ЗМІ та припинення їхнього фінансування із державного та місцевого бюджетів зменшить вплив чиновників на редакційні політики видань. Аби газети не були адмінресурсом для агітації та піару, згідно з реформою, усі видання повинні виключити з числа засновників органи влади та здійснити перереєстрацію.

На втілення цієї реформи було відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилося останні 6 місяців. Однак, за даними Держкомтелерадіо, станом на 1 липня 2018 року незалежними стали лише 31% комунальних та 17% державних видань, а це лише 218 із 747, що підлягають реформі. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури реформування до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету, повідомляє ГалІнфо.

Львівська область за швидкістю роздержавлення пасе задніх. Тут із 40 видань, що підпадають під роздержавлення, не реформувалися 38. Ці видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

Серед нереформованих комунальних видань області газети “Бойківська думка” (Сколе), “Бойківщина” (Турка), “Винниківський вісник” (Винники), “Відродження” (Жовква), “Вісник Розділля” (Новий Розділ), “Галицька зоря” (Дрогобич), “Голос відродження” (Броди), “Голос з-над Бугу” (Сокаль), “Голос народу” (Пустомити), “Голос Прикарпаття” (Самбір), “Голос ради” (Трускавець), “Голос ратуші” (Городок), “Голос Самбірщини” (Самбір), “Гомін волі” (Стрий), “Життя і слово” (Кам’янка-Бузька), “Львівщина. Газета Львівської обласної ради” (Львів), “Миколаївські вісті” (Миколаїв), “Моршинський вісник” (Моршин), “Народна справа” (Радехів), “Народне слово” (Золочів), “Нафтовик Борислава” (Борислав), “Наш край” (Мостиська), “Наш Радехів” (Радехів), “Наше місто” (Стебник), “Новий час” (Жидачів), “Новини Прибужжя” (Червоноград), “Новини Самбора” (Самбір), “Новояворівськ сьогодні” (Новояворівськ), “Перемишлянський край” (Перемишляни), “Ратуша” (Львів), “Рідне поле” (Стрий), “Славські вісті” (Славське), “Судовишнянський вісник” (Судова Вишня), “Удеч сьогодні” (Жидачів), “Ходорівщина” (Ходорів), “Яворівський голос” (Яворів), “Яворівщина” (Яворів).

Реформувалися лише два видання: “Воля народу” (Буськ) та “Громада” (Миколаїв).

Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Фото: Антикор

Інформація за темами: Львівщина, газети, роздержавлення, ЗМІ

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

16:37

У Львові інспектори з паркування наклали штрафів на понад 300 тисяч гривень

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus