Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

В церкві під час ремонту знайшли сховані скульптури

0

В церкві під час ремонту знайшли сховані скульптури

Скульптури належать до другої половини XVIII – початку ХІХ століття

У церкві Святого Миколая в Радехові Львівської області під час ремонту даху майстри виявили чотири сакральні предмети – три дерев’яні скульптури і монстранцію (посудину для зберігання Святих тайн). Про це повідомляє християнський портал «КІРІОС». Під час ремонту піддашшя над хорами невеликий шматок дерев’яної стелі обвалився. Коли заглянули, то виявили дві дерев’яні скульптури до півметра заввишки. Із вирізьбленого одягу на фігурах зрозуміло, що зображені архиєреї, а також є митра з хрестом. Знайшли на хорах і дерев’яну фігуру розп’яття Ісуса Христа, і монстранцію з металу (дорогоцінна посудина, яка використовується для збереження Святих тайн) і її священики виносили під час богослужіння. На ній є маркування «CD», а це відомий і давній у світі німецький виробник.

Скульптури вкриті грубим шаром пилюки, але через неї проглядається колір. Парох церкви Святого Миколая отець Володимир Царик припускає, що одна скульптура святого Миколая, а інша, можливо, святого Івана Золотоустого. «Ці фігури швидше за все були всередині храму, а розп’яття Христа могло стояти і зовні. У нашій церкві присутній і східний, і західний стилі, використовували і монстранцію. Можливо, коли наступали російські війська у роки Першої світової війни і щоби врятувати ці предмети, хтось забрав, щоб не пошкодили. А може є інші причини. У час ліквідації УГКЦ передусім ховали книги, де згадувався Вселенський архієрей, або ж заклеювали і слова чи виривали сторінки, де було поминання святішого вселенського архієрея. Могла радянська влада негативно ставитись до святих фігур, інших речей, які не мали відношення до Східної церкви», – говорить отець Володимир Царик.

Митець Лев Скоп зазначає, що скульптури належать до другої половини XVIII–початку ХІХ століття. Художник, науковий працівник Національного музею імені Шептицького Роман Зілінко вважає, що знайдені скульптури належали греко-католицькій церкві. На них східні ризи святих, повідомляє zik.ua. «Ці скульптури треба оглянути докладно, щоб встановити точно, хто на там зображений, чи святий Миколай чи інший святий. Щодо монстранції, то це латинська традиція збереження святих тайн, але у XVIII-XIX століттях використовували і у греко-католицькій церкві. Тому, аби достеменно оцінити, потрібно ретельно вивчити», – каже Зілінко.
Фото: з відкритих джерел

Інформація за темами: Львівщина. Редехів, церква, скульптури

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

18:19

До Львова привезли 30 трамваїв з Берліна

16:26

Китайці приїдуть лікуватися на Львівщину

14:28

Кожного року у Львові передчасно народжуються майже 600 немовлят

12:22

Міськрада Львова не погодила підняття тарифів на проїзд

10:26

Куди експортуються львівські товари

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus