Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Освітяни Львівщини дали Кабміну час до 17 жовтня

0

Освітяни Львівщини дали Кабміну час до 17 жовтня

Далі – підуть на Київ

Біля Львівського університету сотні працівників освіти озвучили свої вимоги Кабінету Міністрів України. Підтримали мітинг медики, шахтарі, працівники Львівського автобусного заводу та інші. Акція відбулася під гаслами «Хочемо жити гідно, а не виживати», «Припиніть нищити освіту», «Бідний викладач — бідні студенти», «Профспілкова молодь проти керованої бідності у самому серці Європи» тощо.

Масовий пікет профспілкові організації області, вчителі шкіл, викладачі та студенти зробили у Всесвітній день дій за гідну працю. Одночасно він відбувався у всіх великих містах України. Освітян обурило невиконання генеральної угоди між Кабміном та профспілками, яку підписали ще у січні цього року. Згідно з нею, заробітну плату мали підвищити на 10%. Також у проекті бюджету на 2019 рік, коштів виділених на освіту, за словами протестувальників, замало, інформує Львівська газета.

Основною – є підвищення оплати праці. ООН назвали «межу бідності», яка у ЄС складає 5$ на день. Львівські викладачі ж стверджують: їхня денна оплата нижча. Дехто з них змушений брати відпустку за власний кошт і їхати за кордон на заробітки, аби мати можливість утримувати себе та сім’ю. Понад 40% із заробітної плати вчителі витрачають на оплату комунальних послуг.

Голова Профспілкової організації працівників ЛНУ Володимир Качмар повідомив, що це попереджувальна акція. Наступний етап відбудеться 17 жовтня у Києві. У разі невиконання умов освітяни дійдуть до інших методів протесту, таких як «італійський страйк», повідомляє То є Львів. «Ми прийдемо на робочі місця і не робитимемо нічого, якщо нас не почують. Зараз обидві акції відбуватимуться у вільний від роботи час і не впливають на навчальний процес», – заявив Качмар.

Як повідомляє Радіо Свобода, голова об’єднання профспілок Львівської області Роман Дацько закликав встановити в Державному бюджеті на 2019 рік прожитковий мінімум у сумі щонайменше 5167 гривень, а до кінця наступного року збільшити його до 5503 гривень. На його думку, мінімальна зарплата має становити 7751 гривню і до кінця 2019 року збільшитися до 8255 гривень. «Нас не задовольняють розрахунки, які проведені урядом. Вимагаємо не піднімати ціну на газ, бо 40% зарплати йде на комунальні послуги. У профспілок відбирають сьогодні приміщення, санаторії», – говорить Дацько.

17 жовтня представники профспілкових організацій Львівщини планують взяти участь у мітингу під стінами Кабміну, Верховної Ради і Адміністрації президента з вимогою підняти зарплати і умови праці у бюджетних установах та державних підприємствах.
Фото: То є Львів

Інформація за темами: Львів, освітяни, профспілки

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

15:09

Куди піти у Львові знає list

12:21

Куди піти у Львові знає list

13:20

Куди піти у Львові знає сайт list

18:20

За тиждень на Львівщині на грип захворіли понад 14 тисяч

16:37

У Львові інспектори з паркування наклали штрафів на понад 300 тисяч гривень

Архів

mlviv.comments.ua

block2

mlviv.comments.ua
Загрузка...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_inc/_menu_middle.php on line 65

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus